مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

رييس هيئت مديره و مديرعامل پست ج. ا. ايران در همایش ششم: بيش از هشت هزار فروشگاه اينترنتي در خدمات خريد پستي فعاليت مي‏کنند.


مهندس محمدحسن كرباسيان رييس هيئت مديره و مديرعامل پست ج. ا. ايران، در سخنرانی خود در ششمین همایش بزرگ ملی تجارت و اقتصاد الکترونیکی با عنوان توسعه شبكه سيستمي توزيع، زيرساختي براي توسعه تجارت و اقتصاد الكترونيكي اظهار داشت: بيش از هشت هزار فروشگاه اينترنتي در خدمات خريد پستي فعاليت مي‏ کنند.


وی افزود سامانه بازار الکترونيکي شرکت پست به عنوان فروشگاه اينترنتي داراي نماد اعتماد الکترونيکي راه اندازی شده و بیش از 400 فروشگاه در این سامانه جذب شده و فعالیت می ­کنند. هم اکنون 23 شرکت ارائه کننده خدمات خريد و فروش اينترنتي طرف قرارداد با شرکت پست هستند.


همچنین وی از راه‏ اندازی 14000 دفتر ICT شهری و روستایی و راه اندازی بیش از 850 دفتر آنلاین و ارایه خدمات الکترونیکی و 3000 دستگاه PDA جهت اخذ امضای الکترونیکی از گیرندگان خبر داد. همچنین در این حوزه به توسعه شبکه اینترنت (WAN) با استفاده از سرویس VPN مخابرات و توسعه شبکه های محلی (LAN)، به تعداد 20 هزار ایستگاه در سطح کشور و ارتباط مراکز استان ها به تهران از طریق سرویس MPLS با پهنای باند 256 کیلوبایت در ثانیه تا 1 مگابایت در ثانیه و ارتباط دفاتر و ادارات شهرستان‏ها با مراکز استان از طریق سرویس ptmp با پهنای باند 64 کیلوبایت در ثانیه و ایجاد چتر wireless تهران در 30 نقطه و ارتباط مستقیم با مرکز و همچنین افزایش 92 خط mpls به شبکه اینترانت پست و رسیدن به عدد 782 اشاره نمود.


مديرعامل پست ج. ا. ايران همچنین از راه‏ اندازی سامانه مدیریت الکترونیکی حمل کالا به منظور اعمال سیستم کنترلی نیز خبر داد و افزود: 3 هزار و 362خط حمل و نقل پستي در کشور فعال است که از اين تعداد 3 هزار و 130 خط به بخش خصوصي واگذار شده و 232 خط نيز دولتي است.


به گفته وی مجموع تراکنش مالی سرویس خرید و فروش اینترنتی از سال 86 تا پایان سال 90، 780 میلیارد ریال بوده است. وی همچنین اعلام کرد که از سال 86 تا سال 90 ، مجموعا 8176 فروشگاه اینترنتی جذب شده است.


کرباسیان با آسیب شناسی فعالیت شبکه‌ های توزیع غیرقانونی و تاثیر منفی آن‏ها بر اقتصاد کشور گفت: بر اساس اصل 44 قانون اساسی شبکه اصلی تجزیه و مبادلات و مدیریت توزیع خدمات پایه بر عهده شرکت پست می باشد.