مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه ، 21 مرداد 1390 ، 19:15

فراخوان ششمین همایش ملی تجارت و اقتصاد الکترونیکی

کارگروه مدیریت فاوای کشور با همکاری

معاونت فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت
و انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران
ششمین همایش ملی تجارت و اقتصاد الکترونیکی را برگزار می‏نمایند


در راستاي اهداف كارگروه فاواي كشور مبني بر تحقق دولت الكترونيكي و نیز توسعه زيرساخت‌هاي تجارت الكترونيكي در کشور و با عنایت به اینکه براساس قانون تجارت الكترونيكي كشور مصوب 1382، وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولي توسعه تجارت الكترونيكي تعيين شده است، وزارت یادشده به منظور شناسايي خلاءهاي موجود برای ایجاد بسترهاي مورد نياز توسعه تجارت الكترونيكي و همچنین فرهنگ‏سازي و آگاه‌سازي عمومي از طريق گردهمایی متخصصين و خبرگان فناوری اطلاعات و ارتباطات در دانشگاه‌هاي كشور و بخش خصوصي و نيز بررسي موانع و مشكلات و وظايف دستگاه‌هاي اجرايي و نهادهاي حاكميتي اقدام به برگزاري همايش‌هاي ملي تجارت الكترونيكي نماید.

پيرو همایش‏های ملی سالانه وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز با توجه به اهداف كارگروه فاوای کشور به منظور ساماندهي فناوري اطلاعات و ارتباطات، وظيفه برگزاری همایش ملی به كميته تخصصي تجارت و اقتصاد الكترونيكي كارگروه فاوای كشور به ریاست جناب آقای مهندس مفتح (معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت) سپرده شد تا نسبت به برگزاري ششمين همايش ملی جهت بررسي وضع موجود و مطلوب كشور در مسیر توسعه تجارت الكترونيكي اقدام نموده و اين همايش را در سطحي جامع‏تر برگزار نماید و نتایج حاصل از آن سبب ترسیم نقشه راه توسعه تجارت الكترونيكي كشور شود.

این همایش بزرگ ملی شامل 7 همایش تخصصی است که طی مهر و آبان ماه 1390 برگزار خواهند شد و نتایج حاصل از آن‏ها نیز در تاریخ‏های 25 و 26 دی ماه سال جاری در مرکز همایش‏های بین‏المللی صداوسیمای ج. ا. ایران در قالب همایش بزرگ ملی ارایه خواهد شد تا مبنای ترسیم نقشه راه توسعه تجارت و اقتصاد الكترونيكي كشور قرار گیرد. هفت محور اصلی سلسله همایش‏های تخصصي ششمین همایش ملی تجارت و اقتصاد الکترونیکی عبارتند از:

 • سياست‏ها و چشم‏اندازهای كشور
 • فني و ارتباطي
 • حقوقي و قانوني
 • امنيت و اعتماد
 • آموزش و مهارت‏هاي انساني
 • اقتصادي و تجاري
 • كاربردها و نوآوري

  در این راستا از کلیه اندیشمندان، پژوهشگران و دانشجویان علاقمند به موضوع تجارت الکترونیکی دعوت به عمل می‏آید تا نسبت به ارائه مقاله در هفت محور فوق اقدام نمایند.

  لازم است مقالات به صورت الکترونیکی در قالب چارچوب اعلام شده، برای انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران ارسال شود. شایان ذکر است که اطلاعات تکمیلی متعاقبا از طریق سایت همایش به اطلاع کلیه علاقمندان خواهد رسید.

  دبيرخانه دائمي همايش‌هاي ملي تجارت الكترونيكي ايران

  آدرس: تهران ـ بلواركشاورزـ خيابان شهيد نادري ‌ـ ساختمان شماره 1 وزارت صنعت، معدن و تجارت ـ طبقه دهم

  تلفن: 95 ـ 85193585 نمابر: 88969088

  آدرس پست الكترونيكي: آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید